Online magazín pro ženy Chicandy

Online magazín pro ženy je originálním projektem společnosti Webwings. Dostali jsme požadavek na vytvoření online magazínu, který by umožnil publikaci a snadnou správu článků. V průběhu konzultací jsme s redaktorkou Sabinou vymysleli název Chicandy, což je kombinace slov „Chic“ a „Candy“. Název a obsah magazínu daly vzniknout log, které jsme vytvořili hlavně s myšlenkou na sekci článků o svatbách. Další zpracovanou části byl návrh webdesignu a samotná realizace webové stránky.

Navíc jsme poskytli školení k používání mediálních materiálů, za účelem pochopení licencí. Všechny fotografie použité na stránkách jsou buď vlastní tvorba, fotografie s licencí Creative Commons a nebo fotky týdne zdarma z iStockPhoto (Free Photo of the Week).

A jak to celé dopadlo? Posuďte sami a podívejte se na Online magazín pro ženy Chicandy.

 

Webová stránka a její části

Webovou stránku jsme postavili na Open Source systému WordPress, který je vhodnou platformou pro publikování článků. Nad tento systém jsme napojili potřebné pluginy a vytvořili vlastní šablonu.

chic1

 

Články jsme rozdělili na kategorie, kdy každá z kategorií dostala svou barvu, aby uživatel snadno poznal, kde se zrovna nachází. Mimo to má uživatel možnost si články přidávat do svého seznamu četby, uživatel bez přihlášení takto může učinit s pomocí cookies.

chic2

 

Celý magazín je responsivní a tak se přizpůsobuje cílovému zařízení, pohodlně si tak můžete číst jak na tabletu, tak i na telefonu. Obsah se přizpůsobí a nemusíte si stránku neustále zvětšovat a posouvat.

chic4

 

Zaujali jsme vás?

Zaujal vás tento online magazín? Máte projekt a potřebujete někoho, kdo vám s ním pomůže? Napište nám, nebo se podívejte na naše oficiální webové stránky

.